Koliko puta vam se desilo da nađete usred žustre rasprave ili se čak gadno posvađate s nekim zbog onog što ste vidjeli na društvenim mrežama?
Budimo iskreni i priznajmo da smo se svi barem jednom našli u nekoj svađi zbog nekog glupog razloga koji nam ne bi nikada pao na pamet da nema društvenih mreža.
Iako svi znamo da je većina objava na društvenim mrežama laž, svejedno si dozvoljavamo da u njih povjerujemo.
Razvoj tehnologije
Da, tehnologija i društvene mreže su nam donijele i mnogo toga dobrog i olakšale puno stvari, te su postale glavno sredstvo oglašavanja, no većina nas ih koristi na pogrešan način. Ustvari, bolje rečeno, shvaćamo ih na krivi način.
Čak smo i mi u TAXI 1717u u svoje poslovanje morali uključiti korištenje društvenih mreža i najnovijih tehnologija kako bismo unaprijedili svoju uslugu. Bez tehnologije i pametnih telefona ne bi bilo ni naše aplikacije, a bez društvenih mreža ne bismo mogli informirati naše korisnike o istoj. Također, naš dispečerski centar ne bi mogao funkcionirati da ga nismo modernizirali i digitalizirali koristeći najnoviju tehnologiju.
Lažna stvarnost
Međutim, zbog pretjeranog korištenja društvenih mreža doveli smo se u situaciju da često živimo u nekom izmišljenom, virtualnom svijetu i sami sebe pokušavamo uvjeriti u laži, kako svoje, tako i u tuđe. Najizraženije je to kod naše djece i mladih, no niti stariji nisu imuni na potpadanje pod utjecaj lažnih informacija.
Opterećujemo se time da se prikažemo u što boljem svjetlu, a ustvari smo nesretni jer težimo nekim nerealnim idealima koje viđamo po Instagramu, Facebooku i ostalim društvenim mrežama.
Gledamo photoshopirane fotografije svjetskih zvijezda, nakon čega se loše osjećamo u vlastitoj koži i nezadovoljni smo sami sobom. Umjesto da ustanemo s kauča, izađemo na zrak i odradimo barem pola sata neke fizičke aktivnosti, ne prestajemo skrolati po tim savršenim fotografijama. Što je još najgore, kako bi imali mira, mi još i djeci u ruke guramo pametne telefone i tablete. Kao da nije dovoljno što mi sami živimo u laži, nego još moramo i djeci od najranije dobi nametnuti neke nerealne ideale i izložiti ih svakakvim (opasnim) sadržajima koje mogu vidjeti na Internetu.
Zaključak
Činjenica je da su društvene mreže, Internet i tehnologija postali neizostavan dio naših života, te je na nama da naučimo da je to nešto što bi nam trebalo olakšati život, a ne ga dodatno zakomplicirati.
Iako se teži digitalizaciji u svim segmentima, nemojmo život provesti u mašti i nekoj lažnoj stvarnosti koja se prikazuje na društvenim mrežama, već budimo svjesni da i dalje živimo u stvarnom svijetu, okruženi stvarnim problemima i stvarnim ljudima.
Iskoristite društvene mreže da dogovorite susret uživo s prijateljima, rođacima, roditeljima, smijte se i družite, a ako vam treba prijevoz do mjesta susreta, nazovite nas ili naručite taksi preko naše besplatne TAXI 1717 aplikacije i rado ćemo vas prevesti do željene lokacije.